خانه » اتوماسیون صنعتی

اتوماسیون صنعتی

اتوماسیون صنعتی

اتوماسیون صنعتی چیست؟

مقاله ای درباره اتوماسیون صنعتی

controlpardaz com 95 06 اتوماسیون صنعتی

اتوماسیون صنعتی

تاریخچه اتوماسیون صنعتی چیست ؟

آیا این سوال را تا به حال از خود پرسیده اید که اتوماسیون صنعتی چیست ؟ اتوماسیون یا همان خود فرمان یا خودکار برگرفته از زبان یونان باستان می باشد. روباتیزه کردن یا اتوماسیون صنعتی به معنی استفاده از ابزارهای کنترلی به منظور هدایت و کنترل ماشین آلات صنعتی و پروسه های تولید است. این بحث یک گام فراتر از مکانیزه کردن است. مکانیزه به معنی فراهم آوردن متصدیان انسانی با ابزار و دستگاه هایی که ایشان را برای انجام بهتر کارها یاری می دهد.

اتوماسیون صنعتی با استفاده از سیستم های کنترل، مانند کامپیوتر یا روبات ها، و فن آوری اطلاعات برای دست زدن به فرآیندهای و ماشین آلات مختلف در یک صنعت به جای یک انسان است. این مرحله دوم فراتر از مکانیزه در محدوده صنعتی است.

افزایش کیفیت و انعطاف پذیری در فرایند تولید خود :

پیش از این هدف از اتوماسیون برای افزایش بهره وری (از سیستم های خودکار می توانید ۲۴ ساعت در روز کار می کنند)، و به منظور کاهش هزینه های مرتبط با اپراتور انسانی (به عنوان مثال دستمزد و مزایا) بود. با این حال، امروز، تمرکز اتوماسیون به افزایش کیفیت و انعطاف پذیری در فرایند تولید منتقل شده است. در صنعت خودرو، نصب و راه اندازی پیستون به داخل موتور استفاده به صورت دستی با میزان خطای ۱-۱٫۵٪ انجام شود. در حال حاضر، این کار با استفاده از ماشین آلات خودکار با میزان خطای ۰٫۰۰۰۰۱٪ انجام شده است.

مزایای استفاده از اتوماسیون صنعتی :

 هزینه های عملیاتی پایین:

اتوماسیون صنعتی هزینه های بهداشت و درمان و مرخصی و تعطیلات با یک اپراتور انسانی از بین می برد. علاوه بر این، اتوماسیون صنعتی دیگر مزایای کارکنان مانند پاداش، پوشش بازنشستگی و غیره مهمتر از همه نیاز ندارد، اگر چه آن را با یک هزینه اولیه بالا آن را موجب صرفه جویی در دستمزد ماهانه کارگران که منجر به صرفه جویی در هزینه قابل توجهی برای شرکت در ارتباط است. هزینه تعمیر و نگهداری ماشین آلات مرتبط با استفاده های اتوماسیون صنعتی کمتر است چرا که اغلب با شکست مواجه است. اگر نتواند، تنها کامپیوتر و تعمیر و نگهداری مهندسان برای تعمیر آن مورد نیاز است.

 • بهره وری بالا

  اگر چه بسیاری از شرکت ها استخدام صدها نفر از کارگران تولید برای یک تا سه شیفت برای اجرای کارخانه برای به حداکثر تعداد ساعت،  نیاز به تعمیر و نگهداری و تعطیلات بسته شود. اتوماسیون صنعتی برآورده هدف از این شرکت اجازه می دهد این شرکت برای اجرای یک کارخانه تولید به مدت ۲۴ ساعت در روز و ۷ روز در هفته و ۳۶۵ روز سال کار کند. این امر منجر به بهبود قابل توجهی در بهره وری از شرکت می باشد.

 • کیفیت بالا

  اتوماسیون کاهش خطا در ارتباط با یک انسان است. علاوه بر این، بر خلاف انسان، ربات های هیچ خستگی، که در نتیجه در محصولات با کیفیت یکنواخت تولید در زمان های مختلف را شامل نیست.

 • انعطاف پذیری بالا

  اضافه کردن یک کار جدید در خط مونتاژ نیاز به آموزش با یک اپراتور انسانی دارد، با این حال، ربات می تواند با برنامه ریزی هر کاری را انجام دهد. این باعث می شود فرآیند تولید قابل انعطاف است.

 • دقت اطلاعات بالا

  اضافه کردن و جمع آوری خودکار داده ها، می تواند به شما اجازه جمع آوری اطلاعات تولید، کلید و بهبود دقت و صحت داده ها، و کاهش هزینه های جمع آوری داده ها را بدهد. این به شما کمک می کند تا با واقعیت به تصمیم گیری درست در زمانی لازم را انجام دهید که آن، به کاهش ضایعات و بهبود فرآیندهای می انجامد.

 • ایمنی بالا

  اتوماسیون صنعتی می توانید خط تولید امن برای کارکنان با استقرار ربات که مسئولیت رسیدگی به شرایط خطرناک است.

معایب اتوماسیون صنعتی :

 • هزینه اولیه بالا

  سرمایه گذاری اولیه در ارتباط با ساخت سوئیچ از یک خط تولید انسان به خط تولید اتوماتیک بسیار بالا است. همچنین، هزینه های قابل توجهی در آموزش کارکنان که مسئولیت رسیدگی به این تجهیزات پیچیده جدید هستند را در بردارد.

نتیجه :

اتوماسیون صنعتی به دلیل مزایای زیادی آن، از جمله، افزایش بهره وری، کیفیت و ایمنی در هزینه های پایین در بر داشته و به تازگی پذیرش آن در صنایع مختلف بیشتر شده است.

از فروشگاه اینترنتی ما دیدن نمایید

www.shop.controlpardaz.com

اتوماسیون صنعتی , اتوماسیون صنعتی چیست؟ , مقاله ای درباره اتوماسیون صنعتی , اتوماسیون , صنعتی , industrial automation , نمایندگی فروش , ابزار دقیق سنسور , کنترل دیزل ژنراتور , هیدرولیک و پنیوماتیک , گیلان , رشت , فروش , فروش کنترلر دیزل ژنراتور , کنترلر انکو ترکیه , نماینده انکو ترکیه , نماینده فروش انکو , خدمات کنترلر , فروش برد ENKO , نماینده فروش کنترلرهای دیزل , اتوماسیون دیزل ژنراتور , حفاظت دیزل ژنراتور , کنترل ریموت دیزل , مونیتورینگ دیزل , استارت دستی , دیزل ژنراتور , برد اتوماتیک استارت , دیزل , برد اتوماتیک استارت انکو , خدمات فنی کمپ , راه اندازی برد دیزل کمپ , برنامه ریزی برد کمپ , خدمات Amf25 کمپ , برنامه نویسی Amf25 کمپ , فروش Amf25 , قیمت ,

SS